Mecidiye Mah. Samsu Cad. No:68 Sultanbeyli / İstanbul
tr

Tozsuz Sistre Cila

22.04.2022
716
Tozsuz Sistre Cila

Tozsuz Sistre Cila Nedir, Nasıl Yapılır?

Ev, ofis, iş yeri ve alışveriş merkezi gibi pek çok mekanın dekorasyonunda laminant parkeler oldukça önemlidir. Zeminlerin görünümünde önemli bir yeri olan parkeler, zamanla deforme olabilmektedir. Uzun süre kullanım nedeniyle çizilmeler, yıpranmalar ya da malzemesinde bozulmalar meydana gelebilir.

Parkeler üzerinde meydana gelen sorunları çözerek bakım yapılması işlemi sistre olarak adlandırılır. Parkeler ile birlikte ahşap zeminlerin tamamında kullanılabilecek olan sistre uygulamasının en gelişmişi tozsuz sistre cila uygulaması olarak adlandırılır.

Tozsuz Sistre Cila Uygulaması Nedir?

Ahşap zeminlerin temiz ve yeni görünmesi herkesin istediği önemli gerekliliklerden biridir. Ahşap zeminlerde meydana gelmiş yıpranmalar için zeminin yenilenmesi oldukça maliyetli ve zahmetli bir yoldur. Bunun yanında tozsuz sistre cila uygulaması ise zeminlerin yeni, parlak ve temiz bir görünüm kazanması için tercih edilir. Tozsuz sistre cila, klasik parke bakımlarından farklı olarak müşteriye daha sonrasında yoğun temizlik yapmasını gerektirmeyecek şekilde uygulama yapılmasını sağlar.

Bireyler evlerinin zeminlerinde bu uygulamayı tercih etmekle birlikte pek çok işletme sistre uygulamasına sıklıkla başvurmaktadır. Uygulama profesyonel ekipman ve malzemeyle yapıldığında ilk günkü görünümüne sahip olan zeminler ortaya çıkmaktadır.

Uygulamada kullanılan malzemelerde yer alan kimyasallar sayesinde tozsuz ve kokusuz bir yenileme işlemi yapılmış olur. Kullanılan makinelerin toz emici özelliklere sahip olması tozsuz sistre cila yapılması için tercih edilir.

Tozsuz Sistre Cila Nasıl Yapılır?

Zemin yenileme işlemleri için iletişime geçtiğinizde ilk olarak ev ya da işyerinizde ücretsiz keşif işlemi yapılır. Keşfin ardından tozsuz sistre cila uygulaması için gerekli ekipmanlar, malzemeler ve zeminin durumuyla ilgili plan hazırlanır. Müşteriyle ücret ve uygulama konusunda anlaşıldıktan sonra uygulama adımlarına geçirilir.

Tozsuz sistra cila uygulaması adımları şu şekildedir:

  • Zeminin yenilenmesi için ilk olarak hazırlanması gerekir. Öncelikli olarak zemindeki eski cilanın zımpara işlemi ile çıkarılması gerekir. Zımpara için Hummel olarak isimlendirilen özel makine kullanılır. Uygulamada en çok tozun ortaya çıktığı bu aşamada profesyonel makine sayesinde hiçbir toz kalıntısı kalmaz.
  • Zeminin genel olarak temizlenmesi sonrası kenarlarda kalan cila kalıntıları için Trio isimli bir makine ile kenar alma işlemleri yapılır. Bu aşama da makine sayesinde tozsuz biçimde bitirilir.
  • Zeminin temizliği ardından su bazlı özelliğe sahip ithal cila ürünleri kullanılır. Trio ile zeminin tozundan yararlanılarak elde edilmiş özel macun, cila yardımıyla zemine iyi bir şekilde yerleştirilir.
  • Zemin üzerinde son kontroller yapılır. Her alanın aynı renk ve tonda olduğu gözlemlendiğinde kuruma aşamasına geçilir.

Tozsuz Sistre Cila Uygulaması Fiyatı Nedir?

Zeminlerin ilk günkü görünüme kavuşması için yapılan tozsuz sistre cila uygulaması pek çok aşamayı içeren bir uygulamadır. Özel araç ve malzemeler kullanılmaktadır. Bu nedenle de fiyatların ortaya çıkmasında malzeme kullanımı, zeminin özellikleri, uygulama yapılacak alanın büyüklüğü ve müşteri istekleri belirleyici olmaktadır. Pek çok firma tozsuz sistre cila fiyatları için m2 başına fiyatlandırma yapar. Ortaya çıkan fiyat ise zeminin yenilenmesi işlemlerinde ortaya çıkacak maliyetlere göre oldukça avantajlı olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Ara
Yol Tarifi